Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 23 людини

Самоаналіз освітньої діяльності закладу

Дата: 6 грудня 2021 о 14:26, Оновлено 6 грудня 2021 о 15:39
Автор: Кіщук Г. Д.

Самоаналіз освітньої діяльності
Поляницького закладу освіти

Заклад розташований  за  адресою вул. Карпатська 2А с. Поляниця Надвірнянського району Івано-Франківської області. Біля закладу облаштовано два пішохідні переходи, які обладнані відповідними знаками та освітлюються в темну пору доби. На жаль, відсутня на даний час відповідна розмітка. Територія закладу огороджена парканом, в основному територія та приміщення чисті та охайні. Щоденно здійснюється огляд території. Територія закладу недоступна для несанкціонованого заїзду транспорту(потрібна брама). Приміщення початкової школи не відокремлені  від приміщень для учнів старших класів, проте знаходяться на одному поверсі. У закладі в основному забезпечується комфортний повітряно- тепловий режим, належне освітлення, прибирання приміщень, облаштування та утримання туалетів, дотримання питного режиму. За результатами анкетування батьків та учнів на достатньому рівні.

Приміщення недоступні для сторонніх осіб. Кількість учнів не перевищує проєктної потужності (220). Загалом у закладі забезпечено раціональне використання приміщень і комплектування класів. Середня наповнюваність становить 20 учнів на клас. У переважній більшості випадків комплектування класів відбувається з урахуванням чисельності здобувачів освіти, площі навчальних приміщень. Навчальні кабінети початкової школи непрохідні, розміщені не вище другого поверху. Облаштовано спортивний майданчик, що відповідає віковим особливостям учнів, але потребує ремонту.

В основному приміщення закладу використовуються раціонально. Заклад частково забезпечений навчальними кабінетами і приміщеннями, необхідними для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу. Обладнання кабінетів початкових класів на достатньому рівні, хімії, фізики та  інформатики застаріле та потребує покращення. У спортивному залі    наявний  спортивний  інвентар.

У закладі освіти є робочі місця для педагогічних працівників. В приміщенні закладу, на подвір'ї  облаштовано місця відпочинку для учасників освітнього процесу.

 Інструктажі з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій проводяться з працівниками та здобувачами освіти, що підтверджується результатами анкетування учнів та педагогів. Учасники освітнього процесу  в основному дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки. Проводяться інструктажі з усіма учасниками освітнього процесу.

Більшість учасників освітнього процесу задоволені умовами харчування. Упродовж останніх трьох років харчування здійснюється за  меню Євгена Клопотенка

У закладі забезпечується контроль за безпечним використанням мережі Інтернет. Переважна більшість здобувачів освіти та їх батьки поінформовані закладом освіти щодо безпечного використання мережі Інтернет, що підтверджується опитуванням учнів та батьків.

 У закладі освіти здійснюється робота з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу, над чим педагоги працюють спільно з психологічною службою закладу. Батьки оцінюють рівень цієї роботи як  такої, що  вимагає покращення  (анкетування).

Заклад сприяє адаптації педагогічних працівників до професійної діяльності, молоді педагоги мають наставників.

У закладі реалізовані заходи із запобігання проявам дискримінації. Переважна більшість здобувачів освіти і педагогічних працівників вважають освітнє середовище безпечним і психологічно комфортним. Керівництво та переважна більшість педагогічних працівників закладу освіти проходять навчання в закладі, ознайомлені з нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому.

Заклад залучає представників правоохоронних органів, інших фахівців з питань запобігання та протидії булінгу. 

 У закладі освіти оприлюднено правила поведінки для учнів, спрямовані на формування позитивної мотивації в поведінці. Усі учасники освітнього процесу ознайомлені  з ними та переважна більшість дотримується їх.  Регулярно здійснюється аналіз причин відсутності здобувачів освіти на заняттях та вживаються відповідні заходи.

На даний час звернень до керівництва  зі скаргами на випадки булінгу не було, проте у закладі розроблено відповідні заходи щодо запобігання булінгу та проводиться відповідна робота щодо запобігання виникненню такого негативного явища. Здобувачі освіти у разі потреби отримують необхідну психолого-соціальну підтримку. Анкетування батьків, учнів та вчителів підтверджують достатній рівень реагування з боку керівництва закладу на випадки різного роду дискримінації, навіть якщо вони не є системними.

Заклад забезпечений асистентом вчителя, практичним психологом, соціальним  педагогом. Вчитель-дефектолог та інші фахівці працювали на цивільно-правових угодах.

У закладі освіти наявні та використовуються дидактичні засоби для осіб з особливими освітніми потребами. Ведуться роботи зі створення ресурсної кімнати та її облаштування.

У закладі забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу на основі єдності, співпраці педагогічного колективу з сім’єю, налагоджено співпрацю педагогічних працівників щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами (створено команду психолого-педагогічного супроводу).

До розроблення індивідуальної програми розвитку залучалися батьки.

Заклад освіти у разі потреби співпрацював з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Наявне обладнання й засоби навчання  використовуються для формування ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів.

У закладі освіти ресурси бібліотеки використовуються для проведення запланованих заходів, акцій, проте рівень користування бібліотекою для самопідготовки та пошуку необхідної інформації серед здобувачів освіти потребує покращення.

Загалом за напрямом оцінювання «Освітнє середовище ліцею» маємо достатній рівень.

Система оцінювання здобувачів освіти

У закладі критерії оцінювання навчальних досягнень оприлюднено в різних формах, а правила і процедури оцінювання є на сайті закладу освіти та в змісті освітньої програми.

Більшість здобувачів освіти отримують інформацію визначеним у закладі способом, у тому числі від педагогічних працівників. Це підтверджується результатами анкетування учнів та батьків, а також педагогічних працівників. Результати анкетування з даного питання у всіх трьох категорій є приблизно однаковими. Частка здобувачів освіти, які отримують інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень за результатами анкетування на достатньому рівні.

Переважна більшість учителів застосовують систему оцінювання, спрямовану на реалізацію компетентнісного підходу.

За результатами анкетування переважна більшість здобувачів освіти вважають оцінювання результатів їхнього навчання в закладі освіти справедливим і об’єктивним.

Моніторинги проводяться  один раз  на рік із визначених закладом предметів (курсів).

За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти.

Менше половини вчителів використовують у своїй роботі формувальне оцінювання. Цей показник нас не задовольняє, тому ситуація з даного питання вимагає покращення.

Більшість здобувачів освіти отримує необхідну допомогу в навчальній діяльності та відповідально ставиться до процесу навчання, оволодіння освітньою програмою, що підтверджується результатами анкетування.

Менше половини учителів використовують самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти згідно результатів спостереження та анкетування

Загалом напрям  «Система оцінювання» здобувачів освіти оцінюємо на достатньому рівні.

Педагогічна діяльність педагогічних працівників.

В учителів наявне календарно-тематичне планування, що відповідає освітній програмі закладу.

          Більшість учителів використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними уміннями за результатами наших спостережень.

Учителі забезпечують реалізацію індивідуальних освітніх траєкторій.

Окремі педагогічні працівники мають публікації професійної тематики (методичні розробки, затверджені на педагогічній раді). Педагогічні працівники не брали участь у освітніх проєктах та не залучалися до роботи, як освітні експерти.

Переважна більшість учителів використовують зміст предмету (курсу) для формування загальнолюдських цінностей, патріотизму.

Більшість учителів використовують ІКТ в освітньому процесі.Переважна більшість педагогічних працівників закладу освіти забезпечують власний професійний розвиток, обираючи кількість, види, форми та напрями підвищення рівня своєї професійної майстерності.

Упродовж останніх трьох років у закладі освіти впроваджувалася інноваційна діяльність.  За результатами анкетування більшість здобувачів освіти вважають, що їхня думка має значення (вислуховується, враховується) в освітньому процесі. Більшість педагогічних працівників використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин зі здобувачами освіти, застосовують особистісно орієнтований підхід.

          В закладі налагоджено конструктивну комунікацію педагогічних працівників з батьками здобувачів освіти. Більшість батьків задоволені комунікацією з педагогічними працівниками, що підтверджується результатами анкетування.

У закладі освіти наявні методичні об'єднання, практикується наставництво.

Педагогічні працівники діють на засадах академічної доброчесності. Частка педагогічних працівників,  інформує здобувачів освіти про правила дотримання академічної доброчесності на початку навчального року. Про те є учні, які не розуміють, про що йдеться, що підтверджується анкетуванням.

Загалом за напрямом «Педагогічна діяльність педагогічних працівників» оцінюємо роботу закладу на достатньому рівні.

Управлінські процеси закладу

У закладі є стратегія розвитку, схвалена на педагогічній раді.

Річний план роботи закладу освіти реалізує стратегію розвитку, враховує освітню програму та розробляється в співпраці керівництва закладу освіти та педагогічних працівників. Діяльність педагогічної ради спрямовується на реалізацію річного плану та стратегію розвитку закладу.

У закладі розроблено та оприлюднено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти відповідно до законодавства.

У закладі освіти здійснено  самооцінювання за освітніми напрямами.

Учасники освітнього процесу залучаються до самооцінювання якості освітньої діяльності через процедури самооцінювання (залучаються до опитування).

Керівництво закладу вживає заходи для створення належних умов діяльності  (вивчає стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, звертається до засновника)

Переважна більшість учасників освітнього процесу задоволені загальним психологічним кліматом  закладу освіти.

Керівництво закладу освіти доступне для спілкування з учасниками освітнього процесу, представниками місцевої громади в дні прийому громадян.

Керівництво закладу освіти вчасно розглядає звернення учасників освітнього процесу та вживає відповідні заходи реагування.

Заклад  в основному забезпечує змістовне наповнення та вчасне оновлення інформаційних ресурсів закладу (інформаційні стенди, сайт закладу освіти). Проте цього року через проблеми з доступом до сайту, плануємо поміняти платформу.

Впродовж останніх трьох років були вакантні посади. У випадку звільнення чи переходу на іншу роботу (посаду) педагогічних працівників, на їх місце оперативно приймаються інші фахівці.

Педагогічні працівники працюють за фахом.

За результатами анкетування керівництво закладу освіти застосовує заходи морального заохочення до педагогічних працівників. Переважна більшість педагогічних працівників вважають, що керівництво закладу освіти сприяє їхньому професійному розвиткові.

Також переважна більшість учасників освітнього процесу вважають, що їхні права в закладі освіти не порушуються.

Переважна більшість учасників освітнього процесу вважають, що їхні пропозиції враховуються під час прийняття управлінських рішень. Керівництво закладу підтримує освітні ініціативи учасників освітнього процесу.

У закладі реалізуються індивідуальні освітні траєкторії здобувачів освіти за заявами батьків

Переважна більшість здобувачів освіти та педагогічних працівників поінформовані про необхідність  дотримуватись академічної доброчесності (результати анкетування)

Загалом за  напрямом «Управлінські процеси закладу освіти» робота ліцею за даними самооцінювання знаходиться на достатньому рівні.

В цілому за чотирма напрямами освітня діяльність закладу знаходиться на достатньому рівні. Проте є багато питань, над якими необхідно працювати.

Серед першочергових це :

  •  Ремонт спортивного майданчика;

  • Зміцнення матеріальної бази кабінетів закладу;

  • Покращення роботи шкільної бібліотеки з перетворенням її на інформаційний центр;

  • Збільшення частки педагогічних працівників, які застосовують систему оцінювання, спрямовану на реалізацію компетентністного підходу, формувальне оцінювання;

  • Збільшення частки педагогічних працівників, які створюють та використовують власні освітні ресурси, мають публікації професійної тематики та оприлюднені методичні розробки;

  • Покращити реалізацію заходів щодо формування академічної доброчесності та протидії фактам її порушення, проведення відповідних інформаційних заходів.

 06.12.2021р.

Директор закладу освіти                                          Надія Часовщикова

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.