Методична робота
Педагогічний колектив Поляницької ЗОШ І-ІІ ст. протягом 2019-2020 навчального року працював на таких принципах методичної роботи, як науковість, тобто відповідність сучасним науково-методичним досягненням, актуальність – тісний зв'язок із життям та практичними змінами, системність тобто єдність мети, завдань, змісту, методів та завдань.
На виконання річного плану роботи з педагогічними працівниками школи щомісяця проводились наради при директору, на яких розглядалось ряд питань організації освітнього процесу, організовувалось вивчення та робота на виконання нормативних документів та інструктивно-методичних листів.
У 2019-2020 навчальному році курсову підготовку при ІПОПП проходили педагогічні працівники відповідно до плану-графіку курсової підготовки.
Дирекцією школи систематично вивчалася ефективність курсової підготовки учителів, ефективність роботи вчителів в міжкурсовий період. Вчителі ділилися своїми здобутками з колегами на засіданнях методичних об'єднань та педагогічних радах .
Проведено атестацію вчителів:
- Хомин О.С., вчитель хімії, зарубіжної літератури, англійської мови – відповідає займаній посаді. Підтверджено кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії”, присвоєно звання «Старший вчитель»
- Курівчак М.І., вчитель англійської мови - відповідає займаній посаді. Присвоєно кваліфікаційну категорію “спеціаліст першої категорії”;
- Стефурак О.Я., вчитель англійської мови – відповідає займаній посаді. Підтверджено кваліфікаційну категорію “спеціаліст першої категорії”;
- Малярчук В.В., вчитель географії й біології - відповідає займаній посаді. Підтверджено кваліфікаційну категорію “спеціаліст другої категорії”.
З метою організації та контролю за станом проведення методичної роботи в школі були видані такі накази:
- “Про структуру методичної роботи з педагогічними працівниками та її організацію у 2019/20 н. р.”;
- «Про організацію роботи з обдарованими учнями»;
- “Про створення атестаційної комісії.”
- “Про проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2019/20 н. р.”;
- «Про проведення атестації педагогічних працівників у 2020 р.»;
- «Про проведення І та ІІ етапів VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім.. Т.Г.Шевченка»;
- “Про підсумки проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів у 2019/20н. р.”;
- «Про проведення І та ІІ етапів ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика»;
- “Про виконання навчвльних планів та програм та результати перевірки класних журналів”( І, ІІ семестр);
- “Про підсумки атестації педагогічних працівників ”;
- “Про створення робочої групи з підготовки проєкту річного плану роботи школи на 2020-2021 н.р.”
- «Щодо окремих питань організації освітнього процесу під час карантину»
З метою підвищення фахового та методичного рівня учителів та відповідно до наказу «Про структуру методичної роботи з педагогічними кадрами та її організацію у 2019-2020 н.р.» всі педагогічні працівники залучені до роботи в шкільних та міських методичних об'єднаннях. У 2019-2020 н.р. продовжили роботу 4 методичних об’єднання і 1 методичний клуб вчителів-предметників художньо-естетичного циклу, затверджено плани роботи, науково-методичні проблеми, над якими працювали ШМО, визначено керівників з числа досвідчених педагогів.
Методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу (керівник Степанов С.Б.) працювали над проблемним питанням «Формування ключових компетентностей учнів на уроках природничо-математичного циклу». Робота вчителів математики,фізики, хімії будувалася на таких основних завданнях, як розвиток професійної компетентності вчителів, їх навчальна, пошуково-інформаційна робота, робота над практичним пристосуванням дітей до життя. У ШМО працювало 6 осіб. Розглядалися питання формування загальнокультурної компетентності засобами інтерактивного навчання, інноваційних технологій як засобів модернізації навчальної діяльності та формування ключових компетентностей учнів.
У жовтні місяці 2019 року проведено виїзне міське методичне об’єднання вчителів хімії вчителем Хомин О.С. Учасники відвідали Карпатський біосферний заповідник: Музей екології гір, Лабораторію моніторингу поверхневих вод.
У грудні місяці 2019 року на базі нашої школи міське методичне об’єднання вчителів математики вчителем Тафійчук Н.М.
Відкритий урок у 5 класі на тему: «Трикутник та його периметр. Види трикутників за кутами»
Відкритий урок у 5 класі на тему:
«Трикутник та його периметр. Види трикутників за кутами»
Протягом 2019-2020 н.р. проводилися предметні тижні:
Тиждень хімії (02.03.20 р. – 06.0320 р.). Відкриття тижня хімії у школі розпочалось з ознайомлення з планом роботи. Також в цей день була організована виставка матеріалів на тему "Цікаві факти з хімії ". Це були цікаві, пізнавальні, науково – популярні матеріали з хімії, що стосувалися історії розвитку хімії, вмісту хімічних елементів в продуктах харчування, екологічних та соціальних проблем, пов’язаних із хімією тощо.
Наступного дня у 7 класі проведено урок ерудиції “Хімічні рівняння”.
Організовано захід для учнів 6-9 класів “На межі тисячоліть”.
Протягом тижня учні відгадували хімічні загадки, розгадували кросворди, ребуси.
Методоб’єднання вчителів початкових класів (керівник Іванчук О.В.) працювало над проблемою: «Впровадження компетентнісно орієнтованого підходу в освітній процес».
Робота методичного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів.
Протягом навчального року вчителі початкових класів працювали творчо наполегливо ефективно та результативно. У листопаді був проведений Тиждень початкових класів, який присвячений Всесвітньому Дню доброти. У школі була організована фотовиставка «Наші добрі справи вдома» та «Скринька побажань».
У 1 класі вчитель Тимофій Христина Василівна провела ранкову зустріч «Добро починається з тебе», діти закріпили знання ввічливих слів та удосконалили навичку застосовування чарівних слів у своєму мовленні.
Вчитель 2 класу, Щерб’юк Оксана Василівна, провела майстер- клас з учнями початкових класів по виготовленню пряників для пташок.
По закінченню роботи діти повісили свої роботи на дерева біля школи і спостерігали, як пернаті ласують смаколиками.
У 3 класі, вчителем Іванчук Оксаною Володимирівною, був проведений відкритий урок з літературного читання «Хочеш мати друга – будь з ним добрим». На уроці діти вчилися аналізувати вчинки головних героїв казки, мислити критично, робити висновки.
Класний керівник 4 класу Ірина Іванівна Мирошниченко-Марійчин провела урок доброти на тему :«Краса людини – її доброта».
До Дня української писемності і мови, Оксаною Василівною Щерб’юк, був проведений квест «Наша мова калинова», в якому взяли участь учні початкових класів.
У 3 класі діти виготовляли стінгазету «Моя чудова українська мова»
З початком карантину всі вчителі перейшли на дистанційну роботу, що стало викликом як для дітей так і вчителів. Але завдяки використанню інтернет –платформ («Мій клас», « На Урок», «Всеосвіта»), вдалося виконати навчальну програму, а діти здобули нові навички роботи з інтернет- ресурсами. Кожен вчитель прозвітував про результативність навчальних досягнень учнів за 2019-2020рік, які проводились дистанційно.
На засіданнях розглядалися найактуальніші питання щодо навчання та виховання молодших школярів НУШ .
Члени МО вчителів початкових класів брали активну участь в онлайн-конференціях, вебінарах, тренінгах, де розглядаються важливі питання реформування освіти, розбудовування Нової української школи.
Методоб’єднання класних керівників (керівник Часовщикова Н.М.) У 2019-2020 н. р. члени методоб'єднання класних керівників працювали над проблемою "Формування життєвих компетентностей учнів, виховання загальнолюдських цінностей морально-естетичних якостей шляхом використання інноваційних технологій". На засідання методичних об’єднань були розглянуті питання планування виховної роботи в класах, опрацьовані нормативні документи з виховної роботи, проводились психологічні тренінги, розглядались питання формування у школярів високої громадянської активності та національної свідомості, проводилась робота з профілактики правопорушень серед підлітків, проводилась робота з обдарованими дітьми, вивчалися новинки педагогічної літератури. Робота класних керівників здійснюється у тісній співпраці з бібліотекарем, психологом, педагогом-організатором. У школі склалася добра традиція практичної і методичної взаємодопомоги, взаємовідвідування виховних заходів, спільне їх проведення.
Методичне об’єднання учителів суспільно-гуманітарного циклу предметів очолювала вчитель історії Андрейчук Н.І. Члени МО працювали над проблемою «Розвиток креативного потенціалу учнів на уроках суспільно-гуманітарних предметів». Робота була спрямована на вдосконалення науково-теоретичної і фахової підготовки вчителя, на розвиток його творчого потенціалу, на формування мобільності педагога у використанні сучасних інноваційних технологій навчання з метою створення якісного освітнього середовища для учнів. Одним із найважливіших пріоритетів діяльності роботи МО була робота з обдарованими дітьми.
Головними завданнями – плекання любові до рідної мови, історії, культури, формування творчої особистості. Показниками такої роботи стали проведені Шевченківські дні, предметні Тижні, День рідної мови, День української писемності, відзначення ювілейних літературних та історичних дат.
ММО вчителів історії та правознавства , 3 грудня 2019 р. (Вчитель історії та правознавства Андрейчук Н.І.)
21 лютого – Міжнародний день рідної мови
У школі працює методичний клуб вчителів художньо-естетичного циклу та фізичного розвитку дитини ( керівник Попович І.Ю.). Проблемне питання, над яким працювали члени клубу «Розвиток естетичних смаків учнів як складової творчого розвитку особистості». Проведено чотири засідання. Проаналізовано та опрацьовано офіційні документи МОНУ про стан викладання предметів художньо-естетичного циклу, Державний стандарт базової загальної середньої освіти. Вчителі велику увагу приділяють розвитку творчих здібностей учнів, роботі з обдарованими дітьми.
Протягом року було проведено педагогічні ради та практичні заняття:
1. «Інноваційна діяльність школи в системі формування компетентної особистості». (Січень, 2020)
2. «Нова українська школа : від теорії до практики»
(Практичне заняття, 12.12.2019 р.)
3. «Про організоване завершення 2019-2020 н.р. та підсумкове оцінювання».
(12 травня 2020 року у онлайн-режимі).