Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 23 людини

Методичні студії

Дата: 24 жовтня 2018 о 12:21, Оновлено 5 липня 2022 о 16:51
Автор: Кіщук Г. Д.

Звіт

 про роботу методичної студії вчителів початкових класів

за 2021/2022 навчальний рік

Реформування освіти в умовах Нової української школи диктує сьогодні нові підходи до підготовки учнів початкової школи. Пріоритетним стає всебічний розвиток особистості дитини, оволодіння ключовими та предметними компетентностями, наскрізними вміннями, необхідними життєвими й соціальними навичками, що забезпечують її готовність до життя в демократичному й інформаційному суспільстві.

   Методична студія вчителів початкових класів у 2021-2022 навчальному році працювала над проблемою: Формування позитивної мотивації молодших школярів засобами критичного мислення»

Робота була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів.

Для сучасної школи потрібні висококваліфіковані педагоги, які постійно шукають найефективніші шляхи і засоби навчання, володіють глибокими педагогічними знаннями, здатні до роботи в нових умовах. Вони повинні усвідомлювати свою соціальну відповідальність, бути об’єктом особистісного професійного зростання, вміти досягти нових професійних рівнів. З огляду на це вчителі мають постійно працювати над удосконаленням професійної компетентності.

Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем. Постійно удосконалюють фахову майстерність, опрацьовують методичні рекомендації, листи. Перед початком навчального року вчителі ознайомилися та обговорили  методичні   рекомендації «Особливості навчально- виховного процесу у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2021 - 2022 н.р.» та лист МОНу від 13.07.2021 № 813 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти”, розглянули інструкцію  щодо  ведення Класного  журналу  в  1- 4 класах   загальноосвітніх   навчальних  закладів

     Вчителі постійно діляться досвідом роботи з проблемних питань. В жовтні 2021 р. був проведений аукціон методичних ідей «Форми і методи оцінювання на уроках у початкових класах», на якому вчителі ділилися досвідом з колегами щодо оцінювання учнів.

 

В цьому навчальному році  Поляницький ліцей відкрив двері для девятнадцяти першокласників. Процес адаптації пройшов вдало,  всі діти влилися у шкільну родину.

        

Учні 2-4 класів з радістю повернулися за парти, вчителі зустрічали їх цікавими уроками, квестами, змаганнями.

2-Б клас

Перший урок на тему: «Добре тому жити, хто вміє дружити»

2-А клас

Перший урок на тему: «Перший раз у другий клас»

            Велику увагу вчителі початкових класів приділяють патріотичному вихованню. До дня козацтва класними керівниками 2 класів, Мирошниченко-Марійчин Іриною Іванівною та Григорчук Мирославою Василівною було проведено козацькі забави;

                         

  •  з нагоди дня Гідності і Свободи,  вчитель Іванчук Оксана Володимирівна провела урок з ЯДС «Україна – єдина країна»

               

До дня ЗСУ учні 2-А класу з вчителькою Іриною Мирошниченко-Марійчин створили лепбук

     День державного Герба у 2-А класі. Ірина Іванівна провела  цікавий урок, з різноманітними завданнями, які формують у дітей знання про символи України, виховують патріотизм, любов до Батьківщини

 

« Україна пам’ятає…» у всіх класах були проведені хвилини пам’яті, приурочені річниці Голодоморів.

                 

Вчителька 4 класу Щерб’юк Оксана Василівна, зі своїми учнями,  взяли участь в благодійній акції  за ініціативи Національного банку України та підтримки МОН «Монетки дітям», «25 здавай – дітям допомагай» , на підтримку онкохворих дітей.

                                           

З нагоди святкування Дня української писемності і мови у 4 класі (вчитель Щерб’юк Оксана Василівна ) був проведений квест. Діти із задоволенням виконували цікаві завдання і ще раз закріпили здобуті, за роки навчання у початковій школі, знання.

                               

Вчителькою 3 класу Христиною Манастирліу був проведений урок з ЯДС до Дня української писемності і мови. Діти вчилися створювати міні-книжечки про мову.

   

З метою обміну досвідом, керівником методичної студії Оксаною Іванчук, було проведено відкритий урок на тему « Подорожуємо космосом», присутні мали змогу побачити інноваційні технології, методи формувального оцінювання, нестандартні методи роботи, які використовує вчителька.

                    

Новорічні свята у закладі проходили цікаво і креативно. Кожен класний керівник продумав свою святкову програму, використовуючи сучасні веселі ігри та способи проведення дійства. Популярності набрало святкування у формі «Піжамної вечірки». Діти гралися, співали, танцювали, ну і звичайно отримали солодкі подарунки.

     

              

 Особливо цікавим було свято Миколая, яке підготувала вчителька 3 класу з своїми учнями. Христина Анатоліївна творчо підійшла до організації заходу, сучасні форми організації дозвілля залишилися в памяті дітей надовго

                    

За період воєнного стану освітня діяльність  вчителів здійснювалася в дистанційній формі, з використанням платформ для дистанційного навчання.

До класів приєдналися учні з областей , де ведуться активні бойові дії. Тісний зв'язок  із учнями та батьками здійснювався через Viber, та в телефонному режимі. Було створено групи  класу у Viber. Щодня, за розкладом, проводилися уроки на платформі Google Meet, учні отримували  завдання, рекомендації та посилання на відеоуроки.

Робоче місце вчительки 2-А  класу Ірина Мирошніченко-Марійчин

Також здійснювався

  • моніторинг стану здоров’я учнів класу;
  • індивідуальні консультації для батьків та учнів 1класу в онлайн – режимі.
  • перевірка виконаних завдань;
  • підготовка до онлайн–консультацій в умовах навчання в дистанційній формі.

Онлайн-урок у 2-А класі. Вчителька  Ірина Мирошніченко-Марійчин

Виконані завдання учні фотографували та відправляли на перевірку у приватні повідомлення, проходили тестування «На Урок» та «Всеосвіта». Якщо ж діти тимчасово не мали доступу до Інтернету, тоді завдання та щоденні консультації надавалися дітям та батькам в телефонному режимі.

     Учні 1 класу взяли участь активну участь в Інтернет – олімпіаді

• з української мови та ЯДС («Всеосвіта Зима2021-2022»), за результатами учні отримали дипломи та сертифікати;

                                                        

Вчителі творчо підійшли до організації дистанційного навчання, старалися зацікавити, мотивувати молодших школярів.

Онлайн урок у 3 класі. Вчительеа Манастирліу Христина Анатоліївна.

 Вчителькою 2-Б класу Мирославою Григорчук була проведена година спілкування «З чого починається дружба».

 

Також Мирослава Василівна, з допомогою батьків, провела досліди з повітрям, дітям було цікаво, пізнавально. Висновки, результати дослідів обговорили на онлайн уроці

               

Також учні 2-Б класу, з батьками, виконали творчу роботу «Спечи печиво разом з Мішковинкою», за мотивами прочитаної казки.

 З нагоди дня Вишиванки, вителька 4 класу організувала Оксана Щербюк організувала онлайн читання віршів про вишиванку.

У 1 класі, до дня Вишиванки, вчителькою Оксаною Іванчук, був проведений онлайн-захід «Вишиванка – наш генетичний код»

 

У рамках проведення тижня Родини у 1 класі, вчителька Оксана Іванчук провела онлайн-урок «Родина від батька до сина». На уроці були присутні батьки, які разом з дітьми виконували завдання, малювали герб родини.

Одним із найважливіших завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності молодших школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове.

Традиційною колективно-груповою формою методичної роботи в є проведення тематичних тижнів, спрямованих на розвиток творчості учнів, поглиблення та поширення знань з предметів, збагачення науково-методичного досвіду вчителів. Вони вносять цікаві заходи та інноваційні технології до навчально-виховного процесу, удосконалюють організаційні якості вчителів та розвивають здібності учнів. В цьому навчальному році, уже традиційний, кольоровий тиждень пройшов онлайн.

Робота методичного об’єднання в 2021/2022 н.р. сприяла підвищенню наукового рівня вчителів: підготовка до засвоєння змісту нових програм та технологій їх реалізації; постійне ознайомлення з досягненнями психолого-педагогічних дисциплін і методик викладання; вивчення й втілення в шкільну практику педагогічного досвіду, творче використання перевірених рекомендацій: збагачення новими, прогресивними й досконалими методами та засобами навчання; постійне вдосконалення навичок самостійної роботи вчителя, надання йому кваліфікаційної допомоги як у питаннях теорії, так і в практичній діяльності, в підвищенні результативності їх педагогічної праці.

          Керівник

          методичної студії

          вчителів початкових класів                                          Оксана Іванчук

Звіт

про роботу методичної студії вчителів суспільно-гуманітарного циклу

Поляницького ліцею за 2021/2022 н.р.

     Учителі МО в 2020-2021 н.р. працювали над проблемою: «Формування компетентнісного підходу у викладанні предметів гуманітарних дисциплін»

      Головним завданням цього напряму роботи було забезпечити умови для ефективного використання інноваційних технологій у навчанні, що базується на принципах наступності, послідовності, системності, і, таким чином, розвивати творчу особистість як учителя, так і учня.

      Протягом навчального року були проведені засідання :

  1.  Науково-методичний супровід освітнього процесу.
  2. Науково-методичний супровід освітнього процесу.
  3. Шляхи підвищення ефективності  та якості уроку.
  4. Інноваційні педагогічні технології в сучасному навчанні предметів суспільно-гуманітарного циклу.
  5. Інформаційно-освітній простір для навчання дітей.
  6. Дистанційне навчання як сучасна освітня технологія.

     З метою вшанування жертв  голодомору для учнів школи у листопаді 2021 р. організовано  перегляд фільмів «Голодомор 1932-33 р.р.», «П’ять колосків» ( вчитель Андрейчук Н.І.), година спілкування «Історія нас горем вчить» (вчитель Курівчак М.І.), проведено бесіду «День пам’яті жертв голодомору. Запали свічку пам’яті» ( вчитель Хомин О.С. ) . До Дня Соборності України  (22.01.2022 р.) вчитель Андрейчук Н.І. провела радіохвилинку.  Шануючи обереги українського народу , вчитель Курівчак М.І. провела виховну годину «Мамина хустка – оберіг родини» .  Також 14.02.2022 р. проведено радіохвилинку та годину пам’яті «Ти вічний біль, Афганістан», випускниками школи покладено квіти  до могили воїна- афганця Василя Романчукевича.  У лютому місяці проведено виховну годину «Художня книга у моєму житті» ( вчитель Хомин О.С. ) . До Дня пам’яті жертв Чорнобиля для учнів 8-10 класів організовано перегляд документального фільму «Чорнобиль… Відлуння крізь роки» (онлайн).                                   

         У листопаді 2021 року проведено Тиждень української мови. У рамках тижня   з учнями 5, 6 класів створено лепбук, проведено радіодиктант,  організовано «Веселі перерви» з учнями початкових класів.           

           В період з 06.12 по 10.12. вчителями Хомин О.С. і  Кіфяк М.І.  проведено Тиждень зарубіжної літератури «Література – це мистецтво самовираження за допомогою слова». Першого дня оформлено стіннівку «Сучасна дитяча література», вівторок – організовано виставку мвлюнків «Сторінками улюблених книг».

     

Бібліотекар Кіщук М.Ю. створила виставку дитячої зарубіжної літератури.

У четвер організовано перегляд екранізації твору Ч. Діккенса «Різдвяна пісні в прозі»

                                                                               

  Для учнів 9 класу проведено віртуальну мандрівку «Зарубіжні письменники і Україна»

Вырезка экрана

      До Дня писемності (21 лютого 2022 р.) проведено урок- квест для учнів 5 класу «Як український соловейко світом мандрував» ( вчитель Куртяк Е.В.).

  Учасники методичної студії вчителів суспільно гуманітарного циклу були активними учасниками педради-тренінгу на тему: «Забезпечення мобільності вчителя і учня шляхом формування інформаційних та комунікативних компетенцій», яка була проведена 29.10.2021 р.

          

Та педради «Спрямування діяльності педагогічного колективу на формування творчої активності : досвід , проблеми, перспективи.» (04.01.2022 р.)

Аналіз роботи методичної студії

класних керівників

за 2021-2022 навчальний рік

Методичну роботу студії класних керівників у 2021-2022 н.р. було сконцентровано на вирішенні проблемного питання:

«Взаємозв’язок творчих компетентностей педагога, формування інноваційного освітнього середовища, розвиток нахилів, здібностей і обдарувань здобувача освіти у  виховному процесі ліцею». Це здійснювалось:

- через підвищення потенційних творчих можливостей класних керівників;

- через впровадження інноваційних технологій в їх діяльність;

- шляхом підвищення методичної компетенції класних керівників в роботі з класним колективом.

        Це не випадково, адже компетентнісний підхід до організації навчально-виховного процесу виступає сьогодні як фактор оновлення змісту освіти.

Робота класних керівників відповідала вимогам:

  • Закону України «Про освіту»
  • Закону України «Про загальну середню освіту»
  • Посадових обов’язків класних керівників
  • Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої
    спільним
    наказом Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту.

       Навчальний рік розпочали, провівши урок «30 років незалежності України». Метою уроку було: ознайомити учнівство із досягненням українських діячів і діячок у сфері науки і технологій, спорту, бізнесу, культури, кіно й мистецтва; із цікавими туристичними місцями України та їх історією за допомогою wow-сайту https://30ua.info/. Укріпити в учнів почуття гордості за свою молоду державу, інтерес та повагу до надбань українського народу. Розвинути в учасників освітнього процесу громадянську й соціальну компетентності, комунікативні навички, уміння співпрацювати, логічно, критично й образно мислити, пам’ять, увагу та уяву.

      На позакласних заходах класні керівники виховують національну самосвідомість, патріотизм, формують фізичну та екологічну культуру, здоровий спосіб життя, та розвиток творчої особистості.

     З метою забезпечення повноцінного розвитку дітей і молоді, охорони та зміцнення їхнього здоров’я, формування фізичних здібностей особистості, у ліцеї проводились заходи з формування навичок здорового способу життя. До участі у проведенні заходів залучились усі учні, вчителі, медична сестра,  соціальний педагог, педагог-організатор, практичний психолог.

      У вересні та постійно протягом року проводилась робота робота з профілактики конфліктів, булінгу та кібербулінгу в учнівському середовищі. Також для профілактики правопорушень в учнівському середовищі залучали інспектора з ЮП поліції.

 

 

 

     

       Значна увага класними керівниками приділяється питанням правової освіти та виховання учнів. Особливу увагу класні керівники приділяють індивідуальній роботі з учнями . Всі класи взяли  участь у тижні правових знань. Класними керівниками були проведені тематичні виховні години присвячені Міжнародному дню прав людини (10 грудня). Учнів ознайомили з Конвенцією ООН про права дитини. З учнями 9, 10 класів було організовано перегляд фільму на тему: «Я громадянин України». Разом з шкільним бібліотекарем організували  виставку « !З дитинства знай свої права!».

      Були організовані та проведені виховні заходи, години-спілкування та суспільно-інформаційні години до Міжнародного дня толерантності, до Міжнародного дня миру, до роковин трагедії в Бабиному Яру, Урок  мужності до Дня захисника України, Міжнародного  дня людей похилого віку, Урок пам’яті жертв голодоморів, до відзначення Дня Гідності та Свободи.

      Систематично проводяться рейди контролю за відвідуванням учнями закладу з метою виявлення учнів, що без поважних причин пропускають ліцей.

        З початком карантину ряд заходів класними керівниками було проведено дистанційно: перегляд відео , презентації, виховні години.

     Класні керівники на протязі навчального року проводили очно і онлайн  батьківські збори, анкетування батьків та учнів.

    Серед форм роботи – тематичні батьківські збори, тематичні години спілкування, засідання батьківського комітету, індивідуальні бесіди та консультації, залучення батьків до проведення позакласних заходів, туристичних походів, поїздок, екскурсій.

 

                                   

       Напередодні Великодня всі класні керівники разом з батьками  взяли участь у благодійній акції «Великодній кошик». Зібрали кошик і передали ВПО.

     У зв’язку з веденням бойових дій на території України проводились заняття з  ВП дітьми. Класні керівники брали участь в організації свята до дня захисту дітей, які вимушено проживають в закладі.

 

        

        Проаналізувавши роботу методичної студії класних керівників за 2021-2022р.можна вважати задовільною, зроблено висновок про те, що класні керівники підвищують свою фахову майстерність, мають результативність у роботі з вихованцями, є активними учасниками акцій, проектів учнівського самоврядування. Разом з тим необхідно продовжити роботу з учнями щодо попередження негативних проявів та правопорушень в учнівському та молодіжному середовищі. Класний керівник має бути яскравою, інтелігентною, неповторною особистістю, носієм загальнолюдських цінностей, глибоких і різноманітних знань, прагнути до постійного вдосконалення, духовного зростання. Становлення таких якостей особистості педагога має забезпечувати методична робота з класними керівниками як складова частина всієї методичної роботи закладу.

 

Звіт про роботу методичної студії  

вчителів природничо-математичного циклу

Поляницького ліцею за 2021/2022 н.р.

У 2021/2022 навчальному році продовжує працювати методична студія вчителів природничо-математичного циклу. До його складу входять вчителі хімії, біології, географії, фізики, математики, інформатики. Всього кількість членів МС становить 6 осіб.

Робота МС була спрямована на підвищення професійної майстерності педагогів. Протягом  2021/2022 навчального року проводилася робота по реалізації проблеми «Забезпечення всебічного розвитку дитини, як особистості  на уроках природничо-математичного циклу шляхом застосування сучасних педагогічних технологій в умовах упровадження концепції Нової української школи». В основу роботи було покладено нормативні документи, постанови та рішення, накази Міністерства освіти та науки України.

Відбулися всі,  передбачені планом роботи, засідання шкільного МС, на яких проаналізовано рівень навченості учнів з базових предметів. Було проведено п’ять  засідань  МС.

Перше – організаційне. Тема засідання: «Педагогічні обговорення. Підсумки і плани на майбутнє 2021/2022 н.р.».

Друге –  на тему «Шляхи впровадження STEM-технологій на уроках предметів природничо-математичного циклу».

Тема третього засідання «Модернізація освітнього процесу шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій».

 Четверте засідання відбулися в он-лайн режимі в зв’язку з воєнним станом в Україні. Тема четвертого засідання «Обмін досвідом. Інтелектуально-творчий розвиток здобувачів освіти засобами інноваційних технологій в системі компетентнісно орієнтованого навчання»

П’яте засідання відбулися в он-лайн режимі в зв’язку з воєнним станом в Україні.  «Підсумки роботи ШМС за навчальний рік».

Всі заплановані заходи на І семестр були проведені.

Ще 6 грудня 1999 р. Генеральна асамблея ООН проголосила Всесвітній тиждень космосу як щорічне свято, яке проводиться у період з 4 по 10 жовтня.

У  рамках відзначення  Всесвітнього тижня космосу, зокрема, вчителем фізики Степановим С. Б. було проведено урок для учнів 7 класу на тему «Таємниці космосу»

Україна, як велика космічна держава, має давні традиції у ракетобудуванні і освоєнні космічного простору – від перших порохових ракет І. Третеського, О. Засядька, середини ХІХ ст., через ідеї реактивних парольоту І. Гешвенда і повітряльоту О. Кибальчича, до всебічно розроблених теорій реактивного руху у космосі О. Шаргея (Кондратюка) і В. Глушко – до радянської ракетно-космічної програми С. Корольова.

Сьогодні важко уявити наше життя без космічних винаходів, які непомітно його роблять більш зручним. Тому дітям було дуже цікаво.

 

    

 

Учасники методичної студії вчителів взяли активну участь у педраді «Забезпечення мобільності вчителя і учня шляхом формування інформаційних та комунікативних компетенцій», яка була проведена 29.10.2021 р..  Кожен вчитель ознайомив присутніх із застосуванням компетенцій на уроках  зі свого предмету.

 

Вчителі нашого ліцею займаються самоосвітою на належному рівні,  постійно працюють над підвищенням свого фахового рівня. Професійна самоосвіта педагога – свідома діяльність з удосконалення своєї особистості як фахівця: адаптування своїх індивідуального неповторних якостей до вимог педагогічної діяльності, постійне підвищення професійної компетентності та неперервне вдосконалення якостей своєї особистості. У сучасному світі існує багато різноманітних можливостей отримати знання.

    

 

Вчителями ліцею у 2021-2022 навчальному році було  проведено такі заходи:

  • вчитель географії Малярчук В. В. провів у 10 класі урок на тему: «США. Місце країни в світі та регіоні»

  • вчитель хімії у 9 класі урок на тему: «Гомологи метану. Фізичні і хімічні властивості»

  • вчитель математики Тафійчук Н. М. провела для учнів 9 класу онлайн-урок «Математика в писанках»

 

Для учнів 8 класу урок з алгебри «Математичні ігри та логічні задачі»

  • вчитель природознавства Дзем’юк О. П. провела урок для учнів 5 класу на тему: «Наземно-повітряне середовище життя організмів»

  • вчитель природознавства Дзем’юк О. П. виконала проект-дослідження з учнями 5 класу

    У 2021/ 2022 н. р. було окреслено таке коло завдань:

- теоретичне засвоєння форм і методів інтерактивного навчання, їх практичне застосування на уроках, яке впливає на розширення пізнавальних можливостей учня;

- підвищення рівня засвоєння знань, встановлення партнерських взаємостосунків між учителем і учнями, які найкраще сприятимуть співробітництву, порозумінню і доброзичливості, дадуть змогу реалізувати особистісно – орієнтоване навчання;

-  вивчення та впровадження методик і прийомів диференційованого навчання, вдосконалення педагогічної майстерності педагогів;

- розвиток учнів з урахуванням їхніх вікових, фізіологічних, психологічних, індивідуальних особливостей;

- створення належних умов для  розумового, морального й фізичного розвитку кожного учня.

У процесі роботи виправдали себе такі форми як:

- моделювання та взаємовідвідування уроків;

- індивідуальна та групова робота із обдарованими учнями  та учнями, що потребують корекції знань;

- корекція знань учнів на основі діагностичної діяльності вчителя;

-  розвиток здібностей і природних обдарувань учнів;

- підвищення в учнів мотивації до навчання;

- вирішення педагогічних ситуацій і завдань;

- розробка та обговорення диференційованих завдань;

- розробка складних тем програми;

- ознайомлення вчителів із досягненнями психолого-педагогічної науки, прогресивним педагогічним досвідом;

- огляд новинок педагогічної та методичної літератури.

Одним із принципів для високої віддачі і співпраці між класом і вчителем є усвідомлення учнем навчання під час процесу вивчення. Особливого ефекту цей принцип досягне тоді, коли вчитель зуміє зацікавити учнів на уроках і тим самим спонукатиме до власних висновків, на основі вивченого матеріалу.

Результати роботи протягом 2021/2022 н.р. свідчать, що вчителі нашої школи  забезпечують на уроках реалізацію програмних вимог:

  • формування в учнів математичних знань як невід’ємної складової загальної культури людини, необхідної умови її повноцінного життя в сучасному суспільстві на основі ознайомлення школярів з ідеями та методами математики як універсальної мови науки і техніки, ефективного засобу моделювання і дослідження процесів і явищ навколишньої дійсності;
  • інтелектуальний розвиток учнів, розвиток їхнього логічного мислення, пам’яті, уваги, інтуїції, умінь аналізувати, класифікувати, узагальнювати, робити умовиводи за аналогією. діставати наслідки з даних передумов шляхом несуперечливих міркувань тощо;
  • опанування учнями системи математичних знань і вмінь, що є базою для реалізації зазначених цілей, а також необхідні у повсякденному житті й достатні для оволодіння іншими шкільними предметами та продовження навчання.

         Аналіз ведення класних журналів, календарного планування, учнівських зошитів показав, що  вчителі забезпечують реалізацію вимог  навчальних програм в основній та старшій школі, проводять тематичний облік знань згідно вимог, письмові контрольні та самостійні роботи. Зошити перевіряються вчасно, виконується орфографічний режим, здійснюється аналіз помилок після письмових видів робіт.

          Вчителі природничо-математичного циклу провели моніторинг знань учнів

Математика 6 клас

1 семестр

2 семестр

річна кр

початковий

0

0

3

середній

12

11

17

достатній

6

8

4

високий

9

8

3

    В зв’язку з дистанційним навчанням в цьому навчальному році учні 9 класу були звільнені від складання ДПА з математики.

 Аналіз роботи педагогів, членів МС дає підставу зробити висновок, що завдання, які випливають із науково-методичної проблеми студії, в основному виконано. В цілому роботу методичної студії у  2021/2022 навчальному році можна оцінити задовільно.

Керівник методичної студії                                       Н. М. Тафійчук

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.