Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 23 людини

Річний звіт роботи ліцею

Дата: 24 травня 2021 о 13:34, Оновлено 29 червня 2023 о 14:20
Автор: Кіщук Г. Д.

Звіт діяльності закладу освіти за 2022-2023 н.р.

Звіт діяльності закладу освіти за 2022-2023 н.р.

Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни - на своєму вчительському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.

У своїй діяльності заступник директора з НВР керується Конституцією України, Законом України "Про освіту”, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України та органів управління освітою всіх рівнів з питань навчання та виховання учнів, трудовим законодавством, правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежної охорони, а також Статутом, локальними правовими актами ліцею (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами й розпорядженнями директора, Посадовими обов’язками). Заступник директора школи з НВР дотримується Конвенції про права дитини.

Основна діяльність ліцею спрямована на створення умов для реалізації державної політики у сфері освіти згідно ст. 53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної середньої освіти», «Державного стандарту початкової освіти», «Державного стандарту базової середньої  освіти»,  «Положення про загальноосвітній навчальний заклад» власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти. Педагогічним колективом закладу забезпечується реалізація державних стандартів, здійснюється теоретична і практична підготовка з предметів навчального робочого плану з метою максимального розвитку інтелекту, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування розвинутої духовності, фізичної досконалості, естетичної, правової, моральної та екологічної культури.

На початок навчального року у ліцеї налічувалося 303  учні, з них:

• 1 – 4  класи    - _144 учнів;

• 5 – 11  класи    -  159 учнів; ( 1- інклюзивне навчання)

Педагогічним колективом закладу забезпечується реалізація підвищення комп’ютерної грамотності, оновлення і змістовне наповнення  сайту ліцею.

Всі учасники навчального процесу дотримуються правил щодо оголошення повітряної тривоги. Діємо згідно алгоритму дій, та спускаємось в укриття , де перебуваємо до завершення повітряної тривоги. Педагоги  та учні на початку навчального року були ознайомлені з порядком дій у разі повітряної тривоги, буди проведені навчальні заняття. Робота всіх учасників освітнього процесу є швидкою та злагодженою. Також класними керівниками була проведена роз’яснювальна робота щодо правил поведінки в укритті. На території закладу розставлені позначки «Укриття». Практичний психолог, соціальний педагог надають учасникам освітнього процесу психологічну підтримку. Також ознайомили педагогів з порадами: «Як заспокоїти дітей в укритті?». Ознайомили з різними ігровими техніками. Дотримуємось всіх правил та рекомендацій. Віримо в ЗСУ та нашу перемогу.

Методична робота

Організація методичної роботи та її результативність в  закладі відповідає законодавству, інструктивно-нормативним документам про роботу закладів.

Її зміст спрямований на підвищення рівня теоретичної підготовки кожного вчителя, активізацію творчого потенціалу педагогічного колективу, засвоєння й упровадження в шкільну практику прогресивних технологій навчання та виховання, перспективного педагогічного досвіду, підвищення результативності педагогічної праці шляхом проведення наступних заходів:

• Засідання педагогічних рад

• Проведення науково-практичних семінарів

• Організація та проведення предметних тижнів

• Проходження курсів підвищення кваліфікації педагогів

• Участь у конкурсах фахової майстерності

• Організація самоосвітньої діяльності, атестація педагогів

• Вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду

• Залучення вчителів до участі у проєктах професійного розвитку

Структура методичної роботи ліцею складається із взаємопов’язаних та взаємодіючих елементів.

У ліцеї працюють п’ять методичних студій. На належному рівні планується та проводиться робота методичних студій:

-  вчителів початкових класів (Іванчук О.В.),

- вчителів суспільно-гуманітарного циклу (Хомин О.С.),

- вчителів природничо-математичних наук (Тафійчук Н.М.),

-класних керівників (Римарук Л.О.),

 - художньо-естетичного циклу і фізичного розвитку  дитини (Тимофій В.Б.),

Студії пов’язують свою роботу із загальною проблемою закладу, вивчають і впроваджують сучасні технології навчання, проводять на високому та достатньому рівнях предметні тижні, відкриті уроки, позакласні заходи.

На запланованих засіданнях методичних студій були обговорені такі організаційні питання:

• Зміни в навчальних програмах;

• Впровадження нового Державного стандарту базової середньої  освіти;

• Концепція «Нова українська школа»;

• Закони України «Про освіту» ,«Про повну загальну середню освіту»;

Модельні навчальні  програми для  1-4, 5 класів.

•Підготовка та проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних, діагностичних робіт.

Працюючи у методичних студіях, педагоги закладу дійшли думки, що  вчитель сьогодні повинен бути організатором, який спрямовує учнів  на розв’язання навчальних завдань. Якби активно не прагнув учитель викладати свій предмет, якщо при цьому він не забезпечить активну діяльність учнів, її мотивацію й організацію, процес навчання фактично не функціонуватиме в зв’язку з відсутністю дидактичної взаємодії між учителем та  учнем. Чим різноманітнішою є навчальна діяльність, тим більшою розвивальною функцією наповнюється учіння. Тільки за таких умов можна досягти компетентності учнів як інтегрованого результату учіння. Над чим наш педагогічний колектив працює останні роки.

Працюючи над проблемною темою ліцею : «Формування інноваційного освітнього середовища, патріотичних та громадянських якостей  на основі  педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму» й завданнями методичних студій, учителями було визначено етапи роботи над проблемною темою, з’ясовано основні цілі та завдання, сплановано роботу над темою.

Недоліками в роботі методичних студій є відсутність систематичної індивідуальної роботи з учнями низького рівня навченості й недостатня робота зі здібними учнями, не завжди враховуються психологічні особливості дітей.

Виходячи з цього, вирішено продовжити роботу над  проблемою  закладу та визначено загальні напрями в організації методичної роботи:

  • підвищення педагогічної майстерності вчителів через оптимальну структуру науково-методичної роботи, удосконалення професійної компетентності кожного вчителя, розвитку їх творчої ініціативи;
  • упровадження в освітній процес досягнень перспективного педагогічного досвіду, інноваційних проєктів, новітніх технологій та забезпечення їх практичної реалізації;
  • забезпечення реалізації принципів гуманізації, демократизації та спрямованість процесу навчання на розвиток особистості учня. Встановлення пріоритету уроку як засобу соціалізації учнів; активізація видавничої діяльності вчителів та участь в інноваційній та дослідно-експериментальній роботі;
  • підвищення ІКТ-компетентності педагогів із метою ефективної інформатизації освітнього процесу;
  • продовження дистанційного навчання та використання на уроках хмарних технологій, удосконалення контрольно-оцінювальної діяльності в процесі навчання з урахуванням сучасних досягнень педагогіки;
  • здійснення психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу.

До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання, вищу та першу кваліфікаційні категорії. За їх активної участі проходять предметні тижні.

​        Одним із напрямків методичної роботи закладу була організація роботи з молодими спеціалістами,  завдання якої – надання необхідної допомоги молодим спеціалістам в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвиток вмінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки, творчої активності молодих спеціалістів.

У 2022/2023 навчальному році  освітній  процес було спрямовано на інтелектуальний, соціологічний, патріотичний і фізичний розвиток кожної дитини як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях. Методична робота здійснювалася  за такими напрямками: організаційно-педагогічний, інструктивно-методичний, пошуково-дослідницький, впровадження в практику елементів перспективного педагогічного досвіду.

Адміністрація школи постійно здійснює керівництво методичною роботою і контроль за її проведенням.

В 2022/2023 навчальному році курси підвищення кваліфікації при  Івано-Франківському ОІППО пройшли всі вчителі закладу.

У 2022/2023 навчальному році переможцями Всеукраїнських предметних олімпіад ІІ (зонального) етапу стали:

1.Ільків Іван Іванович – 10 клас (історія -1місце, географія – 1 місце, фізика -1 місце,
хімія-3м., «Як ти знаєш Біблію?»-1м., англійська мова – 3м.)

2.Дронюк Владислав Юрійович – 8 клас («Як ти знаєш Біблію?»-1м.,  хімія-3м.,

фізика -1 місце, математика -1 місце)

3.Вербіцька Вікторія Василівна -9 клас («Як ти знаєш Біблію?»-2 місце,

У 2022/2023 навчальному році переможцями предметних олімпіад ІІІ (обласного) етапу стали:

1.Ільків Іван Іванович – 10 клас (історія -1 місце, географія – 3 місце,
 «Як ти знаєш Біблію?»-3 місце)

2.Дронюк Владислав Юрійович – 8 клас («Як ти знаєш Біблію?»-3 місце, фізика –

3 місце, математика -3 місце)

У VIII Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та

студентської молоді імені Тараса Шевченка в 2022-2023 навчальному році взяли участь та стали переможцями:

1.Горфиняк Віра Василівна-2 місце (5 клас)

2.Вербіцька Вікторія Василівна – 3 місце (9 клас)

 В 2022-2023 н.р. переможцями районного конкурсу з української мови імені

Петра Яцика став:

1.Ільків Іван Іванович – 1 місце (10 клас)

                    

Виховна робота

Виховання учнів у 2022/2023 н.р здійснювалося в контексті громадянської і загальнолюдської культури, охоплювало весь освітній процес, ґрунтувалося на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднувало інтереси особистості, патріота, суспільства і держави.

         Робота класних керівників та всіх педагогів закладу спрямована на формування загальнокультурних і національних цінностей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, природи, мистецтва, самої себе. Проблеми, що стояли перед класними керівниками, стосувалися згуртування дитячого колективу, формування активної громадянської позиції учня, формування творчої особистості, розвитку її здібностей, формування творчого потенціалу морально цілісної особистості, аналізу та діагностики у роботі класного керівника, інтерактивних форм й методів роботи, попередження булінгу та домашнього насильства.  Їх вирішення ґрунтувалося на реалізації ідеї комплексного підходу до виховного процесу.

Методична студія  класних керівників працювало над вдосконаленням своєї роботи, сприяло професійному зростанню особистості педагога, стимулювало творчість класного керівника, підвищувало його роль і авторитет.     Велику увагу було звернено на втілення  в роботу  класного керівника проектних технологій та форм соціалізації школярів на уроках та в позаурочній діяльності. У поточному навчальному році класні керівники поділилися досвідом своєї роботи щодо реалізації важливих для класного колективу проблем. Контроль за станом виховної роботи здійснювався у формі наказів, індивідуальних бесід, виступів та обговорень на педрадах, нарадах різних рівнів, на засіданні методичних студій.  

В умовах дистанційного навчання, воєнного стану всі класні керівники  виконували свої функціональні обов’язки . Система виховної роботи закладу заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє становленню і розвитку особистості школяра, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання дітей: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин.

ВИХОВНУ ДІЯЛЬНІСТЬ СПРЯМОВАНО ЗА ПРИНЦИПАМИ:

 

▪ системності;

▪ національної спрямованості;

▪ гуманізації та демократизації;

▪ творчої діяльності;

▪ самостійності і самореалізації;

▪ врахування інтересів, запитів різних категорій учнів;

партнерства;

       Виховна робота в Поляницькому ліцеї у 2022/2023 навчального року була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцію про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства», Закон України «Про освіту», », «Про повну загальну середню освіту», Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, концепцією програми «Школа доброзичливого ставлення до дитини»,  проєктом «Безпечна школа» (антибулінг), методичними рекомендаціями з деяких питань організації в закладах освіти виховної роботи, наказів, листів.

Управління виховною роботою у закладі здійснюють заступник директора з навчально-виховної роботи, педагоги-організатори, соціальний педагог, практичними психолог, працює методична студія класних керівників: 1 – 11 класів

Виховна діяльність здійснювалась у відповідності до наступних ключових напрямів:

•         військово-патріотичне виховання;

•         громадсько-правове виховання;

•         екологічне виховання;

•         художньо-естетичне виховання;

•         родинно-сімейне виховання;

•         моральне виховання;

•         профорієнтаційне виховання;

•         превентивне виховання

•         формування здорового способу життя;

•         розвиток творчих здібностей.

До основних орієнтирів виховання:

•         ціннісне ставлення до себе;

•         ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

•         ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

•         ціннісне ставлення до праці;

•         ціннісне ставлення до природи;

•         ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

        Основною метою у вихованні учнів у 2022-2023  навчальному році є продовження формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе і оточуючий світ.

        Серед основних завдань — національно-патріотичне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

Навчальний рік 2022-2023 розпочався не у простих умовах. Війна, повітряна тривога, укриття.

В сьогоднішніх реаліях, під час повномасштабної війни, на жаль дуже часто оголошується повітряна тривога.  Тому вкрай важливо свідомо ставитись до свого життя та здоровʼя, оволодівати життєвими навичками безпечної поведінки, вміти діяти в різних ситуаціях, приймати правильні рішення при виникненні різних обставин. Всі учасники навчального процесу дотримуються правил щодо оголошення повітряної тривоги. Знання правил безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя.

Діємо згідно алгоритму дій, та спускаємось в укритті, де перебуваємо до завершення повітряної тривоги. У сховищі для учнів підготовлене печиво, вода та інші продукти харчування, на випадок тривалого перебування в укритті. Педагоги  та учні на початку навчального року були ознайомлені з порядком дій у разі повітряної тривоги, були проведені навчальні заняття. Сигнал повітряної тривоги лунає і під час проведення виховних заходів, інформаційних хвилинок, бесід, виховних годин, проте всі ми швидко спускаємось в укритті, ніколи не нехтуємо тривогою. В укритті ми продовжуємо нашу роботу: моляться, проводимо уроки, розвантажувальні ігри, стараємось розважити дітей, тим самим уникнути стресової ситуації. Робота вчителів та учнів є швидкою та злагодженою. Також класними керівниками була проведена роз’яснювальна робота щодо правил поведінки у захисній споруді. На території закладу розставлені позначки «Укриття». Практичний психолог, соціальний педагог надають учасникам освітнього процесу психологічну підтримку. Також ознайомили педагогів з порадами: «Як заспокоїти дітей в укритті?». Ознайомили з різними ігровими техніками. Дотримуємось всіх правил та рекомендацій. Віримо в ЗСУ та нашу перемогу.

Виклики сучасного суспільства ставлять перед системою освіти завдання виховати громадянина-патріота нової формації (ініціативну особистість продуктивно-діяльнісного типу, яка бачить перспективи своєї держави, готова відстоювати її інтереси). Основним документом щодо національно- патріотичного виховання підростаючого покоління є Стратегія національно- патріотичного виховання дітей та молоді, затверджена Указом Президента України .

           Наш навчальний заклад став для учнів осередком становлення громадянина - патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української політичної нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

   

   Для  реалізації  проблемної  теми  було  розроблено  план  виховної  роботи, який  охоплює  всі  напрями  виховання,  включає  в  себе  календарні,  традиційні  шкільні   свята,  різноманітні  заходи. На  позакласних  заходах  класні  керівники  виховують  національну  самосвідомість,  патріотизм,  формують  фізичну  та  екологічну  культуру,  здоровий  спосіб  життя, та створюють умови для розвитку творчої особистості.

З метою поширення правових  знань,  підвищення  рівня  правової  освіти, 

профілактичної  та  превентивної  роботи, а також забезпечення  повноцінного  розвитку   дітей  і  молоді,  охорони  та  зміцнення 
їхнього  здоров’я,  формування  фізичних  здібностей  особистості у 2022-2023 навчальному році було  проведено такі заходи:

  • День знань ( учні 1-11 класів,  педагог-організатор, класні керівники). Перший урок « Ми українці: честь і слава незламним».
  • Змагання «Веселі старти» до Дня фізичної культури та спорту (3-4 класи, педагог-організатор, вчителі фізичної культури);

  • День українського кіно (7-8 клас, Педагоги-організатори, бібліотекар Кіщук М.Ю)

  • Міжнародний день миру . Виготовлення браслетиків « мир у моєму серці», творча перерва- стіна слів « Мир- це», виготовлення аплікації « Голуб миру». Веселі перерви- тематичні розмальовки (1-5 класи, , педагоги - організатори);

  • Виховні години «Діти за мир» (1-11 класи, класні керівники).
  • Виховні години «Ми – пішоходи» в рамках місячника «Увага! Діти на дорозі!» (1-4 класи , класні керівники, педагог-організатор) Тематичні розмальовки;
  • Святкова програма  «Брюнетки проти блондинок» до Дня вчителя (Педагоги-організатори);
  • Лепбук «Стоп Булінг» (8 клас, педагоги-організатори, соціальний педагог.)
  • Фоточелендж до Всесвітнього дня тварин « Дякую за дружбу»  ( 5-7 кл. педагоги-організатори).
  • Виховні години «Ми – роду козацького діти, землі української цвіт» (Класні керівники );
  • Створення відеоролика  « Воїни світла» ( класний керівник 3-А кл., педагоги-організатори).
  • Онлайн-зустріч з захисниками України. ( класний керівник 3-Б класу.)
  • Виховні години  до Дня української писемності та мови «Мова – ДНК нації», «Шануй мову калинову», (1-4 класи, класні керівники ); Фотоквест до Дня рідної мови ( педагоги-організатори), « Без мови немає нації» - (виховний захід в 3-А класі, кл.керівник Мірошниченко-Марійчин І.І.), « Мова – втілення думки….
  • ( класний керівник Іванчук О. В.)

  • Всеукраїнський радіодиктант до Дня української писемності та мови (9-11 класи,Маджарин І. Б. – вчитель української мови та літератури);
  • Весела перерва до Дня рідної мови (тематичні розмальовки)      (1-4 кл., педагоги-організатори);
  • Перегляд мультфільму «Яка ж красива наша мова»! до Дня української писемності та мови (1-4 кл.);
  • Перегляд мотивуючих мультфільмів  «Добро починається з тебе» (1-11 кл. педагоги – організатори, класні керівники);
  • «Листок моїх добрих справ»( 7 кл., педагоги-організатори);
  • Акція « Допоможи зимуючим птахам» ( 4 кл., кл.керівник Ткачум М. Р.);
  • Заняття з елементами тренінгу « Подорож в країну добрих справ»(1 і 5 кл. соціальний педагог);
  • Творча перерва « Дерево толерантності»( педагоги-організатори);
  • Створення браслетиків « Толерантність врятує світ» ( 5 клас, педагоги-організатори).

 

  • QR квест « Толерантність – це» ( 5-11 кл. педагоги-організатори);
  •  «Україна- територія Гідності та свободи» лепбук до Дня гідності та свободи (5-11 класи, педагоги-організатори);

  • Перегляд фільму « Майдан гідності»(8-9 класи ,Андрейчук Н.І.-вчитель історії);
  • Віршований флешмоб « Вільні-творять майбутнє» ( 5 кл., педагоги-організатори);
  • « Ми  вільні та гідні, бо живемо в Україні» - виховний захід у 2 кл., кл.керівник Іванчук О. В.;

 

  • Акція «Герої не вмирають…» (Іванчк О. В. )
  • Творча перерва «Риси вільної та гідної людини»( педагоги-організатори, 8-9 класи);
  • Виховні години «Безпека в інтернеті» та «#stop_sexing» до Європейського дня захисту дітей від насильства (5-11 класи, педагоги – організатори, класні керівники);
  • Акція «Запали свічку» до Дня памʹяті жертв голодоморів (1-11 клас, педагоги – організатори, Андрейчук Н.І.- вчитель історії );
  •  
  • Радіохвилинка «Голодомор – біль серця всієї України»  (Андрейчук Н.І.);
  • Виготовлення аплікації « Свічка пам’яті» ( 5 кл, педагоги-організатори);

  • Урок – застереження «Не будь байдужим» до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом (10-11 класи,  педагоги – організатори, медична сестра);

  • « Вірю в ЗСУ» -виготовлення  тематичних браслетів ( педагоги-організатори, 5 кл.)
  • Українська армія- сила і гордість нашої Батьківщини» - творчі роботи, кл. керівник 2 кл. Іванчук О. В;
  • Флешмоб «День хустини» (учні 1-11 класів, класні керівники, педагоги-організатори);

 

  • Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ ( 1-11 класи, педагоги-організатори, класні керівники);

  

  • Виховний захід «Йде Святий Миколай, ти добром його стрічай»(8 клас, педагоги-організатори);
  • Акція « Зігрій і нагодуй» ( кл. керівник 8 класу Дзем’юк О. П.)
  • Участь у  фестивалі різдвяно-новорічного циклу "Коляда в Карпатах"( педагоги-організатори);
  • «Єдність наша сила» ( кл. керівник 8 класу Дзем’юк О. П.)
  • Спільний перегляд фільму « Крути» ( бібліотекар, педагоги-організатори);
  • День піци(педагоги-організатори)
  • Стрітення Господнє ( кл. керівник 7 класу Тафійчук Н.М.)
  • Тиждень безпечного інтернету( вч.інформатики Черленюк Н. Р., педагоги-організатори , класні керівники)
  • Тематична перерва « Любіть Україну» ( педагоги- організатори);
  • Тематична перерва « Торбинка добрих справ» ( педагоги-організатори);
  • Інформаційні хвилинки "Герої нашого часу". ( вч.історії Андрейчук Н. І.)

  • Бібліотечна виставка "Герої нашого часу ". Бібліотекар Марія Кіщук.

  • Позакласний захід до Міжнародного дня рідної мови. ( Вчителі українсько мови та літератури Маджарин І. Б., Куртяк Е.В. та учні 9-11 класів);
  •     
  • Кросворд до дня Рідної мови ( бібліотекар);
  • «3-А клас на захисті української мови!» (кл .керівник 3 – А кл.
    Мирошніченко- Марійчин І. І
    .)
  • Мультперерва для учнів 1-3 класів. "Лепетуни" ( бібліотекар);
  • Перегляд кінофільму "Щедрик" з учнями 11 класу ( бібліотекар);
  • Тематична перерва "Є мова - є Україна"( Педагоги- організатори);
  • Відео ролик до річниці повномасштабного вторгнення росії ( класний керівник 2 кл. Іванчук О. В., та 8 класу Дзем’юк О. П.);
  • Конкурс читців поезій Лесі Українки ( класні керівники, вч. Української мови та літератури, педагоги-організатори, бібліотекар);
  • День компліменту ( педагоги-організатори);
  • Конкурс читців поезій Т. Г. Шевченка (класні керівники, вч. української мови та літератури, педагоги-організатори, бібліотекар)
  • Плакат співпраці « Тарас Шевченко» ( бібліотекар, педагоги-організатори);
  • Кросворд « Життєвий та творчий шлях Т. Шевченка» (педагоги-організатори, бібліотекар);
  •  
  • Виховний захід "Вклоняємося Кобзарю".(2 клас, класний керівник Оксана Іванчук);
  • Хресна дорога ( класні керівники, педагоги-організатори);
  • «Хресна дорога» ( кл.керівник 3- Акласу);
  • Водіння гаївок біля церкви( кл. керівник 2 класу);
  • День українського добровольця ( кл.керівник 3-А кл. Мирошніченко-Марійчин І. І.);
  • Круглий стіл на тему: "Здорові діти - здорова нація» (медична сестра, вч. основ здоров’я , педагоги-організатори);
  • Тиждень здоров’я ( вч. фізичної культури, класні керівники, педагоги-організатори);
  • Профілактичні бесіди за участю ювенального поліцейського Т.Ю.  Ясінського
  •  ( соціальний педагог, класні керівники, педагоги-організатори)
  •  
  • Лялькова вистава « Медовий бичок» ( кл. керівник 2 класу Іванчук О. В.);
  • Перегляди фільмів та мультфільмів в укритті( класні керівники, вч. інформатики, педагоги-організатори);
  • Виготовлення великоднього декору ( вчителі мистецтва, педагоги-організатори);
  • Майстер-клас « Декупаж паперовими серветками» ( вчитель образотворчого мистецтва М. Кіщук);
      • Виховна година до тижня здоров’я: Правила поведінки в школі та їдальні. Раціональне харчування;( класний керівник 8 класу Дзем’юк О. П.);
      • Водіння гаївок ( педагоги-організатори, вчитель музичного мистецтва, класні керівники);
      • Всесвітній день землі. Збережи  життя нашій планеті ( кл. керівник 3-Б кл. Григорчук М. В.);
      • « Новий день- новий принт»- тиждень моди( класні керівники, педагоги-організатори, вчителі мистецтва,бібліотекар);
      • «Чорнобильські дзвони» (виховна година кл. керівник 6 класу Кіф’як М.І)
      • Чорнобильська трагедія (кл. керівник 2 кл. Іванчук О. В.)
      • Перегляд фільму « Чорнобиль- наш біль» ( 9-11 класи, вчитель історії Андрейчук Н. І.);
      • Участь у конкурсі « Дружини юних рятувальників-пожежних» (вч. Захисту України, педагоги-організатори);
      • Акція « Чисте подвір’я» ( класні керівники);
      • Акція « "Кришечки збери -Україні допоможи" ( класні керівники);
      • День Європи. Тематична перерва ( педагоги- організатори);
      • Лінгвістична перерва « Будьмо грамотними» ( вчитель української мови та літератури Куртяк Е. В.)
      • Заходи до Дня матері ( класні керівники, педагоги-організатори);
      • Заходи до Дня вишиванки ( класні керівники, педагоги-організатори);

      • Тренінг спільно із представниками центру « Razom з тобою»( практичні психологи, соціальний педагог);
      • День Героїв України ( класні керівники, педагог-організатори)
      • Прощання з буквариком ( кл.керівники 1 класів )

      • День захисту дітей. ( класні керівники, педагог-організатори)

        

      • Свято Останнього дзвоника( класні керівники, педагог-організатори)

 

Результати роботи публікувалися на сторінці нашої ліцею у Фейсбук.

Відповідно до Указу Президента України №143/2022 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії росії проти України» у закладі щоденно о 9.00 проводиться загальнонаціональна хвилина мовчання;

На постійному контролі знаходиться відвідування учнями закладу. У зв’язку з пандемією COVID-19, у школі було запроваджено звітування по відсутнім учням хворим на Covid-19. Проводився щоденний моніторинг на хворих учнів, вчителів та працівників на гостру респіраторну хворобу, у разі їх виявлення приймалися відповідні рішення. Заходи, які були проведені, спрямовані на підвищення ефективної діяльності, активізацію діяльності педагогічного та учнівського колективів в напрямку правових знань та правової пропаганди із запровадженням інноваційних методик профілактики правопорушень.

Також, у зв’язку з воєнними діями та оголошеним військовим станом у країні та необхідністю евакуюватися з небезпечних регіонів питання контролю за дітьми стало особливо гостро. Тому адміністрація тримала на постійному контролі пересування колективу. Класними керівниками налагоджений тісний контакт з кожною сім’єю. Проводився щоденний моніторинг за пересуванням сімей і дітей в них.

Рада профілактики правопорушень.

         Значну  увагу  приділяли роботі Ради профілактики правопорушень, профілактиці булінгу  у шкільному  середовищі  та  роботі  з  попередження  випадків  торгівлі  людьми. Питання з профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед учнів розглядалися: на нарадах при директорові, на засіданнях методичних студій класних керівників, загальношкільних батьківських зборах, на засіданнях Ради школи.

           Особливу увагу приділяли роботі з попередження шкільного булінгу. Дуже небезпечним та поширеним  стало явище цькування в  українських школах.

     Усі заходи сприяють поліпшенню умов навчання, розвитку та виховання дітей. З учнями , схильними до девіантної поведінки та пропусків навчальних занять без поважних причин, проводиться планомірна робота щодо охоплення їх навчанням та позаурочною діяльністю .

      Приділялася увага роботі з попередження наркоманії, алкоголізму, боротьбі з тютюнопалінням серед неповнолітніх. З метою профілактики та пропаганди здорового способу життя, боротьби з наркоманією та СНІДом, відповідно до річного плану роботи проводилися тематичні заходи.У школі розроблено наскрізну систему бесід та тематичних годин з морально- правового  виховання. Під час виховних годин класні керівники застосовували активні методи роботи, використовували методику колективної творчої діяльності.

      Формування ініціативної, здатної приймати свідомі рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через участь в органах учнівського самоврядування. Модель учнівського самоврядування нашої школи має цілеспрямовану, конкретну, систематичну, організовану і прогнозовану за наслідками діяльність. Робота самоврядування налагоджена таким чином, що кожен учень має доручення (постійні, тимчасові).          

Попередження дитячого травматизму

        Головною метою державної політики у сфері профілактики дитячого травматизму є забезпечення умов реалізації конституційного права кожного громадянина на охорону життя та здоров'я, підвищення рівня безпеки життєдіяльності населення, особливо дітей, як передумови сталого соціально-економічного розвитку країни. Проблеми поліпшення умов навчання учасників навчально-виховного процесу, попередження їх травматизму стають надалі все більш актуальними і широко обговорюються на загальнодержавному та місцевому рівнях. Протягом року  значна увага приділяється заходам з попередження дитячого травматизму.

Щодо запобігання дитячого травматизму серед вихованців класними керівниками проводиться комплекс бесід:

- з дорожнього руху;

- з протипожежної безпеки;

- запобігання отруєнь;

- з безпеки при користуванні газом;

- з безпеки з вибухонебезпечними предметами;

- з безпеки на воді;

-з безпеки користування електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму.

Крім того, класні керівники проводять бесіди зі школярами з попередження всіх видів травматизму та записують бесіди до класних журналів, а перед початком зимових та літніх канікул проводиться первинний інструктаж із записом в журнал інструктажів.

      Усю виховну роботу колектив спрямовує на те, щоб допомогти дітям розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Плануємо всім педагогічним колективом продовжити роботу в усіх напрямках.

Проаналізувавши виховну роботу освітнього закладу  слід зазначити, що всі учні  були задіяні в освітньому процесі, майже всі здобувачі освіти були залучені до участі у різноманітних виховних заходах. Учителі  доклали багато зусиль, щоб виховувати справжніх громадян України, людей, спроможних увійти у нове життя та йти обраним шляхом.

Класні керівники працювали за індивідуальними планами виховної роботи,  змістовна наповнюваність яких відповідала віковим особливостям учнів.

У закладі присутні куточки державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України — Гербом, Прапором, Гімном.

Як свідчить досвід, успішним є поєднання роботи з охорони життя та здоров’я з проведенням практичних занять  з цивільної оборони та надзвичайних ситуацій та відпрацьовування евакуацій учнів та педагогічного колективу. Так, на початку навчального року було проведено навчальну евакуацію учнів, педагогічного колективу та технічного персоналу з будівлі. Під час цього навчання були виявлені певні недоліки, які потім було виправлено. На уроках «Захисту України» учні 10-11 класів ознайомилися з тактичною медициною, поспілкувалися з представником  Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Складовою частиною виховної роботи є шкільне самоврядування, яке є однією із важливих умов залучення учнів до громадської діяльності.

За напрямком правової освіти учнів, ліцей тісно співпрацює з працівниками правоохоронних органів територіальної  громади. Проводиться профілактична робота за участю представників ювенальної превенції Національної поліції України. Основна мета роботи в цьому напрямку - координація зусиль педагогічного колективу щодо запобігання правопорушень, надання допомоги вчителям, класним керівникам, батькам з цього питання. Індивідуальна робота з учнями та їх батьками проводиться систематично з метою профілактики правопорушень. У планах виховної роботи класних керівників та плані роботи  соціального педагога було заплановано та бесіди з правового виховання, бесіди з профілактики правопорушень, тиждень правових знань.

Проведення виховної роботи відображено також і в шкільній документації. Класні керівники в класних журналах відповідно до вимог ведення класних журналів регулярно ведуть облік відвідування учнями школи.

Ще одним із напрямків роботи педагогічного колективу  є створення умов для творчої самореалізації кожного учня. У зв'язку з цим велика увага приділяється залученню учнів до гуртків що працюють на базі закладу.

Класні керівники протягом  навчального року проводили батьківські збори, анкетування батьків та учнів, постійно підтримують зв’язок в створених класних групах Вайбер. Варто зазначити, що у 2022/2023 н.р батьки надавали допомогу у проведенні благодійних ярмарків, з яких виручені кошти йшли на потреби ЗСУ
 (60 051грн. 10$)

У школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Щороку проводиться тренування евакуації під час проведення Дня цивільного захисту. Кожний класний керівник контролює  своїх учнів.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У ліцеї в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці.  Кабінети інформатики,хімії, спортзал мають необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності.

Перед початком навчального року в кабінетах підвищеної небезпеки комісією поновлюються акти-дозволи на проведення навчальних занять та акти на спортивні споруди.  Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.

Учасниками освітнього процесу є учні, їх батьки та вчителі. Досить важливим є налагодження між ними щоденної та нерозривної співпраці. Тому адміністрація, педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківською радою з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини.

   

Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх учнів: спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники, мобільний телефон; проводять круглі столи, батьківські збори, анкетування. Традиційними  формами роботи з батьками  є  індивідуальні бесіди, засідання батьківських комітетів, батьківські збори.

З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереженню здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань у ліцеї організовано гаряче  харчування учнів 1-11 класів. Працівники  їдальні намагаються створити домашню затишну атмосферу під час смачних обідів.

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів,  дотримується питний режим. Випадків порушення термінів реалізації продуктів не виявлено. Столи накривають за графіком. ( виключенням є оголошення повітряної тривоги).

Відповідальні за харчування ретельно слідкують за санітарним станом приміщення їдальні, дотриманням меню. Санітарний режим на харчоблоці не порушується.

Медичне обслуговування учнів та працівників ліцею організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обстеження учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань.

Вчителі також щорічно проходять поглиблений медичний огляд у червні-серпні. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних медичних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у ліцеї.

У навчальному закладі медична сестра систематично проводить заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків…

Колектив ліцею продовжить роботу, щоб досягти нових успіхів у навчанні та вихованні учнів, в утвердженні позитивного іміджу ліцею,  у виконанні нею своєї головної місії – виховання і розвитку дітей, підготовки їх до самостійного життя. Ось і пройшов ще один рік навчання. Це був важкий час. Але водночас радісний. Тому, що ми нарешті бачимо своїх учнів не через монітор екрану, а за партами. І нехай ці парти іноді в сховищі, але разом ми зможемо все, разом ми сильні. Все буде добре. Все буде Україна!

Висловлюю щиру подяку за співпрацю всім: учителям — за творчість, за любов до своєї професії, батькам — за розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю, технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території ліцею.

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.